Başkanımız

Takvim

DİGİFİRE PROJESİNİN EĞİTİM PROGRAMI BURSA’DA YAPILDI

Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneğimiz Bursa’da Düzenlenen Eğitim Programına Katıldı

Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneğimizin(TÜGİD) proje ortağı olduğu Erasmus+ Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen 2018-1-TR01-KA204-059528 numaralı ‘‘Digital Support for Volunteer Firefighters’’ başlıklı projemizin 1-7 Mart 2020 tarihleri arasında Öğrenme, Öğretme ve Eğitim faaliyetleri kapsamında proje ortaklarımızın da katılımıyla gönüllü itfaiye eğitimleri veren eğitmen personellere yönelik eğitim programı düzenlenmiştir.

Gönüllü İtfaiyecilik sisteminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen programa İspanya, Romanya, Türkiye’den gönüllü itfaiye eğitimleri veren personeller ile birlikte gönüllüler katılmıştır.

1-7 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen eğitim programına Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Cevdet İŞBİTİRİCİ, Başkan Yardımcısı Latif ERDOĞAN ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Serkan DEMİREL, Hüseyin TEMİZ, Yılmaz NİKBAY, İbrahim NAVRUZ ve Celalettin SIZIR tarafından katılım sağlanmıştır.

Gönüllü İtfaiyecilere verilecek eğitimlerin kalitesinin yükseltilmesine yönelik gerçekleştirilen eğitim programın 1. gününde Romanya ortağımız tarafından ilkyardım eğitimleri, 2. gününde İspanya ortağımız tarafından yangına müdahale yöntemleri ve yangın yerindeki tehlikelere yönelik eğitimler, 3. gününde Bursa İtfaiyesi ve Bursa Gönüllü itfaiyeciler tarafından kuyudan kurtarma, yangın gözlem evi ve basınçlı kaplara müdahale yöntemlerine yönelik eğitimler, 4. gününde Konya İtfaiyesi ve Tüm Gönüllü İtfaiyeciler derneğimiz tarafından arama-kurtarma çalışmalarında kullanılan temel düğümler ve yüksek açı arama kurtarma eğitimleri, 5. gününde ise ilk 4 gününde gerçekleştirilen eğitim konularının tamamını içeren tüm ortaklarımız tarafından katılım sağladığı uluslararası eğitim tatbikatı başarı ile yapılarak eğitim programı sona ermiştir.

Not: Eğitim programın son günü yapılan tatbikat videosuna şağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/digifire/videos/2290475604593454/


834 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret21094