Başkanımız

Takvim

Gönüllü Toplum Güvenli Mahalle

"GÖNÜLLÜ TOPLUM GÜVENLİ MAHALLE" PROGRAMI YAPILDI.

"GÖNÜLLÜ TOPLUM GÜVENLİ MAHALLE" PROGRAMI YAPILDI. 

Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneğimiz ve Konya Büyükşehir Belediyesinin işbirliğinde İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen proje kapsamında 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla “Gönüllü Toplum Güvenli Mahalle” programı düzenlendi.

Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneğimiz ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününde düzenlenen programa; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Osman Nail Kavruk, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Çetin, Türkiye İtfaiye Teşkilatı Yöneticileri, çok sayıda gönüllü muhtar ve itfaiyecilerimiz katıldı.

Programında açılış konuşması Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı ve Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneği Başkanı Cevdet İşbitirici tarafından yapıldı. Sayın İşbitirici Dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak uygulanmakta olan “Gönüllü İtfaiyecilik” sisteminin ülkemizde de uluslararası düzeyde uygulanabilirliğinin sağlanması, gönüllülük kavramının benimsetilmesi amacıyla programın düzenlendiğini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, itfaiye teşkilatının insanın ihtiyaç duyduğunda yanı başında hissetmeyi istediği bir teşkilat olduğunu belirterek, “Konya 41 bin kilometrekarelik alanıyla, 31 ilçesiyle çok büyük bir coğrafya. Buradaki gönüllü kardeşlerimiz de Büyükşehir Belediyemizin tanıdığı imkânlarla, köylerdeki su tankerleriyle oluşacak yangına hızlıca müdahale etme imkânı buluyor. Böylece yangının büyümeden kontrol altına alınmasıyla ilgili bir çalışma yürütülüyor” diye konuştu. EN HIZLI ŞEKİLDE YANGINA MÜDAHALE ETMEK İÇİN HAZIRIZ. Kamunun imkânlarının doğru kullanılması adına gönüllü itfaiyecilik işini önemsediklerini vurgulayarak konuşmasına devam eden Başkan Altay, “Bu işin Konya’da olması da bizi mutlu ediyor. Çünkü Konya birçok açıdan önemli bir şehir. İnsanlığın ilk yerleşik hayata geçtiği yer. Selçuklulara 200 yıl başkentlik yapmış bir şehir. Tarımsal üretimin en yüksek olduğu bir şehir. Aynı zamanda sanayi ve öğrenci şehri. Ama Konya’nın çok önemli bir özelliği daha var. Konya bir gönüllüler şehri. Konya bir sivil toplum şehri. Konya, dünyanın neresinde bir mazlum varsa insanların bir araya gelip yardım elini uzatarak vakıflar ve dernekler kurdukları bir şehir. Büyükşehir Belediyemizin itfaiye teşkilatı bütün Konyalıların yanındadır. Her zaman en hızlı şekilde ve en donanımlı ekiple yangına müdahale etmek için hazırız. İnşallah bu uygulama Konya’dan tüm Türkiye’ye yayılır” ifadelerine yer verdi. Daha sonra tüm gönüllü itfaiyecilerimiz adına 2018 yılı içerisinde yangın söndürme tankeri ile en fazla itfai olaya müdahale eden Beyşehir İlçesi Kuşluca Mahalle Muhtarı Sayın Eşref Yılmaz’a, Cihanbeyli İlçesi Pınarbaşı Mahalle Muhtarı Sayın Ömer Faruk Kurt’a ve Ereğli İlçesi Çayhan Mahalle Muhtarı Sayın Kaplan Yüce’ye Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından plaket verildi. Programın sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen Geleneksel İtfaiye Resim Yarışması’nda dereceye girenlere Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından ödülleri verildi


386 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret9256