Başkanımız

Takvim

Digi-FİRE Projesinin Açılış Toplantısı

Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneğimizin proje ortağı olduğu ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin koordinatörlüğünde Avrupa Birliği Erasmus+ programı kapsamında Ulusal Ajans tarafından desteklenen Digi-FİRE projesinin açılış toplantısı 13-14 Şubat 2019...

Digi-FİRE Projesinin Açılış Toplantısı Bursa’da Yapıldı

Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneğimizin proje ortağı olduğu ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin koordinatörlüğünde Avrupa Birliği Erasmus+ programı kapsamında Ulusal Ajans tarafından desteklenen Digi-FİRE projesinin açılış toplantısı 13-14 Şubat 2019 tarihleri arasında Bursa’da yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Derneğimizin de proje ortağı olarak yer aldığı yurtdışı proje ortakları Almanya, İspanya ve Romanya ile birlikte projede yer alan yurt içerisinden Uludağ Üniversitesi ve Bursa Gönüllü İtfaiyeciler Derneğinden yetkililerin katıldığı gönüllü ve profesyonel itfaiyecilerin mesleki eğitimlerini dijital ortam üzerinden yapmalarına imkan sağlayan Digi-FIRE isimli projenin açılış toplantısı gerçekleştirdi.

Gönüllü ve profesyonel itfaiyeciler için dijital destek adıyla hazırlanan eğitim projesi için Avrupa Birliği fonlarından proje kapsamında yaklaşık 173 bin Euro’luk kaynak kullanılacak. Ayrıca proje ile Türkiye’deki gönüllü itfaiyeciler için uzaktan eğitim portalı oluşturulmasına, teknolojik imkanların kullanılmasına, akıllı şehirlerde afet ve yangın olaylarının yönetilmesine katkıda bulunması hedeflenmektedir. İki gün süren programda proje takvimi doğrultusunda projenin yol haritası belirlendi.

450 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret9256